r e k l a m a

Partner serwisu

Versatile w kolorze Kuboty

Versatile w kolorze Kuboty

Kubota zawarła umowę z kanadyjskim producentem ciągników Bühler Industries w celu opracowania i produkcji ciągnika średniej mocy. To poważny krok japońskiego producenta w kierunku poszerzenia oferty o maszyny o mocy ponad 170 KM.

Kubota rozszerzy ofertę ciągników

r e k l a m a

Firma Kubota podjęła strategiczną decyzję o współpracy z producentem ciągników Versatile. Ma ona na celu skrócenie czasu potrzebnego na stworzenie i rozwój ciągnika, którego do tej pory japoński producent nie miał w swojej ofercie. Zapewne przyśpieszy to ekspansję marki Kubota na rynku północnoamerykańskim.

– Umowa jest ekscytująca dla obu firm. W branży rolniczej Versatile znany jest z ciągników dużej mocy, które słyną z niezawodności i wytrzymałości. Jako, że Kubota nieustannie rozszerza swoją ofertę maszyn rolniczych, te cechy są zgodne z ich podstawowymi wartościami – mówi Grant Adolph, dyrektor zarządzający Bühler Industries.

Nemesis w barwach Kubota?

Ciągniki o których mowa to przypuszczalnie niedawno zaprezentowana przez Versatile seria Nemesis, o której niedawno pisaliśmy. Charakteryzują się silnikami o mocy od 175 do 210 KM, współpracującymi z elektroniczną przekładnią Powershift. W planach są kolejne modele o mocy do 250 KM oraz bezstopniowe przekładnie CVT.

Rozwój nowej platformy ciągnika rozpoczął się prawie pięć lat temu i wkrótce ma się rozpocząć produkcja. W związku z tym dystrybucja ciągników w USA i Kanadzie planowana jest na drugą połowę 2019 roku. 

Bühler Industries jest producentem ciągników Versatile i od 2007 roku należy do rosyjskiego koncernu Rostselmash. Niedawno zaprezentował nową serię ciągników Nemesis, która przypuszczalnie będzie produkowana również w barwach Kuboty.

opr. aj
fot. Jakubek

Jeśli chcesz zagłosować na tą firmę, jako przyjazną dla rolnika, weź udział w plebiscycie Izydory 2019. Możesz wygrać cenne nagrody!

Kręci Cię technika, a nie masz jeszcze

Profi?

Bezpłatny egzemplarz
Okładka Profi

Zobacz także