r e k l a m a

Partner serwisu

Agro-Masz Salvis Z 3800 – pasowy siew zbóż

Agro-Masz Salvis Z 3800 – pasowy siew zbóż

Agregat Salvis Z 3800 znany jest czytelnikom „profi” z szerokiego raportu, zamieszczonego niedawno w naszym magazynie. Oto, o pokazał w Młodzikowie.

Firma Agro-Masz jako jeden z pierwszych polskich producentów wprowadził na rynek zestaw do pasowego siewu zbóż. Oferowane są dwie odmiany agregatów, w których sekcja uprawowa jest w postaci zębów (Salvis Z) oraz w postaci talerzy (Salvis T).

r e k l a m a

Na nasz pokaz producent dostarczył wersję z zębami uprawowymi. Maszyna ma szerokość 3 m i zbiornik o pojemności 3800 l. Z przodu maszyny jest wał oponowy, który zagęszcza glebę między śladami kół ciągnika. W sekcji uprawowej najpierw talerze nacinają glebę i resztki pożniwne, zapobiegając zapychaniu się materii organicznej. Za nimi jest 9 zębów uprawowych, rozmieszczonych w dwóch rzędach, a każdy z nich jest zabezpieczony hydraulicznie.

Za sekcją spulchniającą Agro-Masz Salvis Z 3800 znajduje się wał złożony z 9 opon, do zagęszczenia gleby przed sekcją wysiewającą. Pełni on rolę nośną, ponieważ siewnik spoczywa na nim zarówno w polu, jak i w transporcie. Na końcu agregatu Agro-Masz Salvis jest 18 dwutalerzowych redlic wysiewających. Na każdy uprawiony pas przypadają dwa rzędy wysiewu nasion, oddalone od siebie o 12 cm. Odległość między pasami uprawowymi wynosi 21 cm. Zbiornik o pojemności 3800 l podzielony został na przestrzeń nawozową (1750 l) i nasienną (2050 l), a obydwa aparaty wysiewające są napędzane elektrycznie.

Zobacz także


Obszerny raport z pracy agregatu uprawowo-siewnego Salvis Z 3800 przedstawiliśmy w „profi” 1/2019.

Szerzej o maszynie Agro-Masz przeczytasz w „profi” 3/2019. Wszystkie maszyny z pokazu prezentujemy na filmach – linki poniżej:

Kręci Cię technika, a nie masz jeszcze

Profi?

Bezpłatny egzemplarz
Okładka Profi

Zobacz także