r e k l a m a

Partner serwisu

Väderstad lepszy o 27%

Väderstad lepszy o 27%

300 mln euro to podsumowanie obrotów przez firmę w 2018 r. To o 27% więcej niż poprzednio.

- Zatrudniliśmy ponad 150 pracowników i nadal inwestujemy w usprawnienie produkcji - mówi Mats Baverud, prezes i dyrektor generalny Grupy Väderstad. Poza tym firma inwestuje w rozwój nowych i dotychczas oferowanych produktów. Choć susza odbiła się na plonach, to wzrosło zainteresowanie inwestycjami w maszyny do uprawy gleby i siewu, aby chronić glebę przed utratą wilgoci.

r e k l a m a

Niskie stopy procentowe, dobre trendy w gospodarce światowej i jesienny wzrost cen zbóż przyczyniły się do zwiększonego zainteresowania produktami marki Väderstad. W roku obrotowym 2018 Grupa Väderstad odnotowała łączny obrót w wysokości 300 milionów euro, z czego 10% stanowi sprzedaż w Szwecji. Zysk netto wyniósł 11,8 mln euro. Liczba zamówień wzrosła o 27% w stosunku do 2017 r. i 26% w częściach zamiennych.

Kanada, Szwecja i Rosja zajmują czołowe miejsca na liście sprzedaży, a Anglia, Niemcy i Ukraina zostały w tyle. Polska w stosunku do wielkości rynku i ogólnego potencjału plasuje się na silnej i stabilnej pozycji. Wzrosły też przedsezonowe zamówienia na siewniki Tempo.

oprac. jj
Zdj. Józefowicz

Kręci Cię technika, a nie masz jeszcze

Profi?

Bezpłatny egzemplarz
Okładka Profi

Zobacz także