r e k l a m a

Partner serwisu

Unia - nowe rozsiewacze MX i MS

Unia - nowe rozsiewacze MX i MS

Firma przygotowała nowy model rozsiewacza o symbolu MX 1000, który uzupełnienia linię maszyn serii MX ze szczelinowym system dozowania nawozu.r e k l a m a

Standardowo maszyna wyposażona jest w zasuwy sterowane hydraulicznie. Za dopłatą można nabyć zawór umożliwiający sterowanie niezależne z lewej i prawej strony. Podłączony jest on do jednego wyjścia hydrauliki zewnętrznej ciągnika. Elementy rozsiewające wykonano ze stali nierdzewnej, a opcjonalnie z tzw. kwasówki może być wykonany także zbiornik nawozowy. W opcji dostępna jest plandeka ze stelażem, otwierana za pomocą dźwigni.

Mechanicznie unoszony limiter

Do wysiewu granicznego maszynę można wyposażyć w skrajną tarczę lub bardziej zaawansowane rozwiązanie, czyli mechanicznie unoszony limiter, co ułatwia obsługę.

Nowością w ofercie Unii jest także mniejszy rozsiewacz MS 700, którego zbiornik mieści 730 l nawozu. Lokuje się on między modelem MS 500 ze zbiornikiem o pojemności 500 l a większą maszyną MX 850.

Wygodna dźwignia

Zasuwy rozsiewacza MS 700 standardowo są obsługiwane mechanicznie, za pomocą dźwigni, zaś opcjonalnie może być wyposażony w siłowniki hydrauliczne oraz zawór niezależnego sterowania lewą i prawą zasuwą. Tarcza do wysiewu skrajnego i plandeka umożliwiająca dokończenie pracy nawet podczas wystąpienia opadów.

Komputer w standardzie

Rozsiewacze Unii MXL mają teraz w standardzie komputer Pilot Joy, który utrzymuje stałą dawkę wysiewu niezależnie od prędkości jazdy. Na podstawie pomiaru prędkości za pomocą czujnika montowanego przy kole ciągnika lub bezpośrednio z 7-pinowego gniazda ISO komputer steruje napędem ślimakowego zespołu dozującego SDS. Dzięki temu traktorzysta może zwalniać lub przyspieszać bez zmiany dawki nawozu. Dodatkowo Pilot Joy daje możliwość ręcznej korekcji zadanej dawki co 10% do ±50%.

Czytelny, monochromatyczny wyświetlacz o przekątnej 3 cale ma obrazkowe, intuicyjne menu, co ułatwia pracę mniej obeznanym użytkownikom z tego typu komputerem. Obudowa jest odporna na wstrząsy i wyposażona w uchwyt umożliwiający łatwy montaż w kabinie ciągnika.

oprac. jj
fot. firmowe

Kręci Cię technika, a nie masz jeszcze

Profi?

Bezpłatny egzemplarz
Okładka Profi

Zobacz także