r e k l a m a

Partner serwisu

Trwają targi SIMA

Trwają targi SIMA

Paris International Agribusiness Show czyli targi SIMA rozpoczęły się w niedzielę 24 lutego w Paryżu i potrwają do czwartku 28 lutego. W tym roku zgromadziły 1800 wystawców z 42 krajów, z czego 6 dołączyło w tym roku po raz pierwszy: Izrael, Serbia, Słowacja, Arabia Saudyjska, Sri Lanka i Szwecja.

SIMA to skrzyżowanie dla wszystkich typów rolnictwa na całym świecie, co najlepiej pokazuje wzrost liczby wystawców zagranicznych o 12,5% – mówi Martine Degremont dyrektor targów – Po raz pierwszy podczas tegorocznych targów wystawcy wraz ze swoimi partnerami handlowymi organizują debaty na temat głównych wyzwań stojących przed rolnictwem. Dotyczą one rolnictwa ekologicznego, rozwoju systemów precyzyjnych, rolnictwa w erze cyfryzacji oraz hodowli zwierząt.

r e k l a m a

To już 78 edycja targów, których początki sięgają 1922 roku. Tegoroczne spotkanie pod hasłem „Innowacje na rzecz konkurencyjnego rolnictwa” kolejny raz cieszy się popularnością wśród uczestników sektora rolniczego. Spośród najciekawszych rozwiązań technicznych rozdano medale SIMA Innovation Awards.

Dwa złote przypadły firmom Claas i Laforage. Pierwsza z nich została nagrodzona za napęd gąsienicowy Terra Trac w sieczkarni Jaguar 960, a druga za system prowadzenia DynaTrac.
Oprócz tego przyznano 5 srebrnych i 20 brązowych medali.
Każde nagrodzone rozwiązanie przedstawia tendencję zmian i wyznacza trendy rozwoju sprzętu rolniczego. Wiele firm podkreśla potrzebę zacieśniania dialogu i współpracy z rolnikami, gdyż to oni najlepiej kreują rynek maszyn. Nowe produkty powinny być odpowiedzią producentów i dostawców rozwiązań na potrzeby konsumenta.

W zeszłym roku wystawa przyciągnęła 232 tys. zwiedzających, ciekawi jesteśmy, ilu będzie w tym roku.

Kręci Cię technika, a nie masz jeszcze

Profi?

Bezpłatny egzemplarz
Okładka Profi

Zobacz także