r e k l a m a

Partner serwisu

Talerze faliste w siewniku Cirrus

Talerze faliste w siewniku Cirrus

Cirrus z sekcją talerzy o nazwie Minimum TillDisc w siewniku Cirrus pozwala zamontować dodatkowe narzędzia uprawowe.

Przy rozstawie rzędów 16,6 cm można zastosować talerze tnące przed redlicami do cięcia resztek pożniwnych i masy organicznej. Podstawową cechą talerzy falistych jest mniej intensywne spulchnianie roli niż w przypadku konwencjonalnych, dwurzędowych pól talerzy.

Minimalne wzruszanie roli

r e k l a m a

Po podstawowej uprawie gleby, zastosowaniu środków ochrony roślin, pojawieniu się samosiewów i chwastów gleba nie musi być ponownie uprawiana przed siewem. Talerze Minimum TillDisc minimalnie wzruszają glebę, bo spulchniają ją tylko w obszarze redlic pracujących za talerzami, co zapobiega rozwojowi chwastów. Minimum TillDisc ogranicza nie tylko rozwój chwastów, ale też erozję gleby.

Uprawa pasowa

Zastosowanie Minimum TillDisc na suchych obszarach pozwala na uprawę pasową. Takie rozwiązanie oszczędza wodę, bo uprawiany jest tylko pas bezpośrednio przed redlicami. Na glebach wilgotnych i kleistych pole talerzy falistych wyrzuca na powierzchnię mniej grudek niż w przypadku normalnej sekcji. Zastosowanie talerzy Minimum TillDisc sprawia, że Cirrus jest lżejszy, więc można zmniejszyć zużycie paliwa.

Talerze o średnicy 460 mm

Poza standardowym polem z drobno lub grubo uzębionym talerzem o średnicy 460 mm, Cirrus może być wyposażony w nowe pole talerzy falistych Minimum TillDisc. Maszyna może też być dostarczany bez pola talerzy.

oprac. jj
fot. firmowe

Kręci Cię technika, a nie masz jeszcze

Profi?

Bezpłatny egzemplarz
Okładka Profi

Zobacz także