r e k l a m a

Partner serwisu

System DataConnect uruchomiony!

System DataConnect uruchomiony!

Działa już DataConnect – system, który umożliwia wymianę danych uzyskanych z poszczególnych maszyn, między portalami internetowymi: Claas, 365FarmNet i John Deere. Wkrótce dołączą kolejni partnerzy projektu.


O systemie DataConnect pisaliśmy już w zeszłym roku, po ogłoszeniu współpracy między dwoma producentami maszyn: Claas i John Deere oraz dostawcą oprogramowania – 365FarmNet. To pierwszy tego typu projekt, który umożliwia wymianę wybranych danych między platformami internetowymi niezależnych producentów. Po testach przeprowadzonych latem 2020 roku, ostatecznie DataConnect działa i jest dostępny dla właścicieli maszyn Claas i John Deere. 


Wszystko w jednym miejscu

Każdy producent rejestruje dane maszyny tylko we własnym portalu. Do tej pory wiele wysiłku kosztowała wymiana tych informacji między maszynami różnych producentów. W przypadku floty maszyn różnych marek właściciel lub zarządca musiał korzystać z kilku platform, aby mieć dostęp do informacji o wszystkich maszynach. Teraz może to robić korzystać tylko z jednego, dowolnie wybranego portalu.

Co oznacza Cloud-to-cloud?

Struktura bezpośredniego połączenia między „chmurami danych” (ang. cloud) umożliwia bezproblemowy i automatyczny przepływ informacji bez angażowania użytkownika. Ponadto DataConnect działa bez dodatkowego sprzętu i oprogramowania – jest to dodatkowa funkcja w dotychczasowym oprogramowaniu. 

Monitoruj flotę maszyn Claas i John Deere

Od teraz użytkownicy mogą przeglądać pięć parametrów pracy każdej maszyny marek uczestniczących w projekcie. Dane wymieniane przez DataConnect to:

  • aktualna lokalizacja maszyny,
  • historyczna lokalizacja,
  • ilość paliwa w zbiorniku,
  • aktualny status maszyny (w pracy czy wyłączona),
  • aktualną prędkość maszyny.

Wybór należy do rolnika

To właściciel maszyny decyduje z platformy internetowej, którego producenta chce korzystać. Niezależnie czy wybierze interfejs 365FarmNet, Claas czy John Deere jako głównego systemu do wyświetlania danych, po ustanowieniu połączenia na ekranie automatycznie pojawiają się maszyny w kolorach odpowiednich marek. 

W planach jest rozbudowa systemu o kolejne funkcjonalności. Wkrótce do systemu przyłączy się również grupa CNH z ciągnikami Case IH, New Holland i Steyr.

opr. aj
fot. firmowe

Zobacz także