r e k l a m a

Partner serwisu

Samasz ma nowe kosiarki

Samasz ma nowe kosiarki

Przed sezonem 2019 Samasz pokazał dwa nowe modele kosiarek. Jedną z nich jest wersja boczna Samba 320, a druga Samba 300 F, czyli czołowa kosiarka pchana.

Lekka kosiarka boczna Samba 320

r e k l a m a

Samba 320 to dyskowa kosiarka boczną firmy Samasz, która uzupełnia ofertę kosiarek lekkich. Ten model z listwą tnącą o nazwie Litecut ma masę 580 kg. To przy szerokości koszenia 3,2 m sprawia, że maszyna ma niskie zapotrzebowanie na moc. Dzięki temu można ją agregować z mniejszymi ciągnikami. Samba 320 sprawdza się na terenach podmokłych, gdzie masa maszyny oraz ciągnika ma duże znaczenie. Producent wskazuje na prostotę obsługi. Maszynę Samba 320 można agregowania z innymi, lekkimi kosiarkami i stworzyć wydajny zespół koszący. Poza tym omawiany model może pracować z kosiarkami frontowymi.

Wysokość koszenia

Kosiarka ma możliwość regulacji szerokości pokosu i wysokości koszenia od 4 cm do 6 cm, a nawet zwiększenia jej o 3 cm przy zastosowaniu specjalnych płóz. Bezstopniowa regulacja nacisku na podłoże i duży zakres kopiowania terenu (+/- 30?) chronią darń. Poza tym system blokad i możliwość hydraulicznego składania maszyny, co ułatwia pracę na uwrociach. Warto zwrócić uwagę na automatyczną kontrolę naciągu pasów klinowych przekładni, co zapewnia cichą pracę maszyny i zabezpiecza ją przed uszkodzeniem.

Model czołowy Samba 300 F

Kolejną lekką maszyną jest Samba 300 F, czyli czołowa kosiarka pchana przewidziana do współpracy w zestawie z kosiarkami tylnymi. Szerokość robocza tego modelu wynosi 3 m. Kosiarka dyskowa Samba 300 F ma możliwość regulacja szerokości pokosu od 1,3 m do 1,5 m w zależności od zastosowanej opcji wyposażenia (bez zgarniaczy talerzowych lub z podwójnym zgarniaczem). Zastosowanie trójkąta zaczepowego pozwala na szybkie zagregowanie z ciągnikiem.

Maszyna ma system regulacji odciążenia belki tnącej, co pozwala na dokładne koszenie i ochronę darni. Jest też możliwość zamontowania tablic oświetleniowych i zastosowania ślizgów wysokiego koszenia. Zastosowanie napędu bezpośrednio na listwę tnąca, eliminującego straty mocy i efektywnie wykorzystującego całą szerokość listwy

oprac. jj

fot. firmowe

Kręci Cię technika, a nie masz jeszcze

Profi?

Bezpłatny egzemplarz
Okładka Profi

Zobacz także