r e k l a m a

Partner serwisu

Rauch od 20 lat rozwija system EMC

Rauch od 20 lat rozwija system EMC

W 1999 r. Rauch wprowadził na rynek rozsiewacz Axera H-EMC ze sterownikiem Quantron P. Celem było zautomatyzowanie zmiennego dawkowania nawozu.

EMC to system elektronicznego sterowania przepływem masy, który pozwala regulować dawkę nawozu co sekundę osobno na każdej tarczy wysiewającej. Dozowanie odbywa się niezależnie na prawym i lewym wylocie nawozowym. Przełomowy system EMC został wprowadzony w całej gamie rozsiewaczy Rauch Axis. Z czasem, po kilku zmianach EMC został dostosowany do współpracy z rozsiewaczami z napędem mechanicznym od WOM. Ten krok sprawił, że rozwiązanie stało się dostępne dla większości gospodarstw.

r e k l a m aAxis 20.2 ISOBUS

Zobacz także

Ten model rozsiewacza nawozu jest dostępny ze zbiornikiem o pojemności 1000-2300 litrów. Szerokość robocza wynosi 12-36 m. Axis 20.2 ISOBUS jest wyposażony w system regulacji przepływu nawozu EMC na każdej tarczy osobno. Dodatkowo może mieć ramę ważącą służącą do wskazywania ilości nawozu pozostałego w zbiorniku. Maszyna jest kompatybilna z modułem Wi-Fi do przesyłania danych. Rozsiewacz Axis 20.2 jest wyposażony w funkcję regulacji dawki nawozu na każdej tarczy osobno za pośrednictwem terminala sterującego CCI 1200 lub GS 2630.Serwomotory SpeedServo i ISOBUS

Z myślą o jeszcze większej precyzji nawożenia, zwłaszcza jeśli współpracujemy z mapami aplikacyjnymi, firma Rauch opracowała nową koncepcję monitorowania zasuw i punktu dozowania nawozu na tarcze. Całkowicie zintegrowane i uszczelnione serwomotory SpeedServo zastępują konwencjonalne siłowniki elektryczne. Reagują 2,5-krotnie szybciej, co pozwala na błyskawiczne pozycjonowanie wylotów nawozowych. Umożliwia to bezstopniową regulację obrazu wysiewu podczas sterowania sekcjami za pomocą GPS. Płynnie regulowany obraz wysiewu jest dokładnie dostosowany do kształtu pola lub klina pola, nawet podczas pracy z dużą prędkością.

Aplikacja FertilizerChart

Ilość nawozów oferowanych na rynku komplikuje w znaczący sposób proces identyfikacji i wyboru właściwego nawozu w tabelach wysiewu. Aplikacja mobilna FertilizerChart pomaga rolnikowi w przeprowadzeniu ustawienia rozsiewacza, co zapewnia wysiew prawidłowej dawki z zachowaniem równomierności poprzecznej, która zależy od rodzaju nawozu i szerokości roboczej. Ustawienia mogą być przenoszone bezpośrednio do rozsiewacza za pośrednictwem modułu Wi-Fi. Dzięki wyeliminowaniu konieczności ręcznej ingerencji traktorzysty ograniczono ryzyko błędów. Podczas załadunku zbiornika wystarczy skorzystać z aplikacji FertilizerChart, aby sprawdzić ilość nawozu i załadować dokładnie tyle ile potrzebujemy. Dane są automatycznie aktualizowane, a FertilizerChart działa również w trybie offline. Moduł Wi-Fi łączy się bezpośrednio z terminalem sterującym ISOBUS lub ze sterownikiem elektronicznym Quantron A.

opr. jj

fot. Jan Józefowicz

Kręci Cię technika, a nie masz jeszcze

Profi?

Bezpłatny egzemplarz
Okładka Profi

Zobacz także