r e k l a m a

Partner serwisu

Paryż potwierdza: jest boom na maszyny rolnicze

Paryż potwierdza: jest boom na maszyny rolnicze

Z różnych źródeł docierają do nas sygnały o ożywieniu na rynku maszynowym w Europie. Profi dotarło do raportu Francuskiego Stowarzyszenia Producentów Maszyn Rolniczych.

Francuskie Stowarzyszenie Producentów Maszyn Rolniczych (Axema) patrzy optymistycznie w przyszłość. Jak wynika z niedawno opublikowanego raportu rocznego za 2018 r., sprzedaż nowych maszyn wzrośnie o 4,5% do około 5,62 mld euro w bieżącym roku. Sektor widzi powód do optymizmu w dobrych wynikach francuskich rolników w ubiegłym roku, a także w rosnącym ciągłym zapotrzebowaniu na inwestycje w różnych sektorach.


Ciągniki odbiją!

r e k l a m a

Zwłaszcza w odniesieniu do rynku ciągników Francuskie Stowarzyszenie Producentów Maszyn Rolniczych Axema spodziewa się ożywienia po kilku latach spadku. Większy popyt ma też dotyczyć maszyn używanych w uprawie winorośli i hodowli bydła mlecznego, a także dla ładowarek i ładowarek teleskopowych. Według stowarzyszenia ciągniki stanowią około 30% francuskiej produkcji technologii rolnej; maszyny dla winiarzy osiągnęły ostatnio dobry udział w wysokości 7%.  

Made in France zostaje w Europie

Według raportu branża rolnicza była w stanie zwiększyć łączne obroty o 6,5% w ubiegłym roku do około 5,38 mld euro. Prawie 70% produkowanych maszyn jest eksportowanych. Według statystyki, 82% z nich nie opuszcza kontynentu europejskiego. Najważniejszym importerem francuskiej technologii rolniczej były Niemcy, które kupowały 18% eksportu pod względem wartości. Udział Zjednoczonego Królestwa wynosił 9%; Belgia stanowiła 5,5% eksportu – podaje Francuskie Stowarzyszenie Producentów Maszyn Rolniczych.

O ożywieniu na rynku maszyn pisaliśmy w wywiadzie z prezesem Poettinger – kliknij tutaj.
Opr. pł

Kręci Cię technika, a nie masz jeszcze

Profi?

Bezpłatny egzemplarz
Okładka Profi

Zobacz także