r e k l a m a

Partner serwisu

Nowe ciągniki Steyr Expert CVT

Nowe ciągniki Steyr Expert CVT

Firma Steyr przedstawiła nowe modele kompaktowych ciągników Expert CVT podczas spotkania dilerów marki w Saalfelden koło Salzburga. Przekładnia S–Control, przedni TUZ, amortyzowana kabina i przednia oś – to wszystko w ciągnikach o mocy 100–130 KM.

r e k l a m a


Steyr Expert CVT został zaprezentowany w połowie kwietnia w miejscowości Saalfelden koło Salzburga. Ta nowa seria kompaktowych ciągników w zakresie mocy 100–130 KM, skierowana jest do klientów, którzy potrzebują kompaktowego ciągnika z wyposażeniem z większych modeli.

Przekładnia bezstopniowa S–Control

Zobacz także


Sercem ciągników Expert CVT jest dwuzakresowa przekładnia bezstopniowa S–Control z podwójnym sprzęgłem. Pozwala ona na płynne przyspieszanie do maksymalnej prędkości 40 km/h, która jest rozwijana przy niskich prędkościach obrotowych silnika dzięki funkcji Eco. Nowa jest także elektroniczna jednostka sterująca pracą przekładni, która według producenta pozwala na szybszą zmianę przełożeń i lepsze wykorzystanie momentu obrotowego silnika.


– Ciągnik ten jest jedną z naszych odpowiedzi na rosnące wymagania naszych klientów, ponieważ dzięki modelowi Expert CVT technologia CVT (przekładnia bezstopniowa) jest teraz dostępna w segmencie 100 KM. A jako, że nasi dilerzy często są naszymi oczami i uszami skupiającymi się na klientach, dlatego z przyjemnością zaprezentowaliśmy model Steyr Expert CVT na tym ważnym spotkaniu – podkreślił Christian Huber, wiceprezes ds. globalnego zarządzania produktami ciągnikowymi.


Cztery nowe modele Steyr Expert CVT

Nowa gama ciągników obejmuje 4 modele:

  • 4100 Expert CVT o mocy 100 KM,

  • 4110 Expert CVT o mocy 110 KM,

  • 4120 Expert CVT o mocy 120 KM,

  • 4130 Expert CVT o mocy 130 KM.


Silnik NEF Stage V

Jednostką napędową jest czterocylindrowy silnik NEF o pojemności 4,5 litra spełniający normę emisji spalin Stage V. Wszystkie modele rozwijają dodatkową moc ok. 10 KM. Układ neutralizacji spalin znajduje się pod maską ciągnika w jednym module, co w połączeniu z dużą, czterosłupkową kabiną zapewnia traktorzyście dobrą widoczność. O komfort pracy „dba” amortyzacja przedniej osi i kabiny.

– Specjalnie nadaliśmy nowej serii ciągników marki Steyr nazwę „Expert”, aby podkreślić połączenie kompaktowych wymiarów, silników o najwyższej mocy w branży oraz najwyższy w tej klasie maszyn komfort - podkreśla David Schimpelsberger, menadżer ds. marketingu produktów na rynku europejskim. – Ten nowy ciągnik posiada profesjonalną specyfikację i wszechstronność, dzięki czemu doskonale zdaje egzamin zarówno w gospodarstwach rolnych, jak i firmach komunalnych.


Expert CVT jako ciągnik pomocniczy

Seria Expert CVT to modele przeznaczone głównie jako ciągniki pomocnicze w gospodarstwie przy pracach z częstym wykorzystaniem WOM, takich jak: koszenie, prasowanie, lekkie zabiegi uprawowe, transport czy praca z ładowaczem czołowym. Nowa gama ciągników Steyr ma układ hydrauliczny z zamkniętym przepływem i kompensacją natężenia przepływu wynoszącego do 110 l/min. Przedni TUZ i WOM są zintegrowane z konstrukcją ciągnika, dzięki uniwersalnej ramie wspornikowej. Są sterowane elektronicznie za pomocą przycisków zgrupowanych z przodu ciągnika.

opr. aj
fot. firmowe

Kręci Cię technika, a nie masz jeszcze

Profi?

Bezpłatny egzemplarz
Okładka Profi

Zobacz także