r e k l a m a

Partner serwisu

Methane Power - ciągnik na metan w ciągu dwóch lat?

Methane Power - ciągnik na metan w ciągu dwóch lat?

Methane Power to ciągnik z silnikiem napędzanym metanem, który firma New Holland przedstawia już od kilku lat. Pierwszy raz w Polsce został zaprezentowany podczas targów Agrotech 2019 w Kielcach. Producent deklaruje, że w ciągu 2 lat jest w stanie zacząć seryjną produkcję.r e k l a m a


Po raz pierwszy w Polsce

Methane Power to ciągnik z silnikiem napędzanym metanem, który firma New Holland przedstawia już od kilku lat. Pierwszy raz w Polsce został zaprezentowany podczas targów Agrotech 2019 w Kielcach. Producent deklaruje, że w ciągu 2 lat jest w stanie zacząć seryjną produkcję pod warunkiem, że powstanie infrastruktura i przepisy prawne związane z dystrybucją paliwa gazowego.


Methane Power na bazie T6.180

Ciągnik Methane Power powstał na bazie modelu New Holland T6.180. Oprócz futurystycznego wyglądu na zewnątrz i w kabinie oraz nowego silnika zasilanego metanem, wszystkie inne elementy traktora są takie same jak w serii T6.


Produkcja seryjna

New Holland deklaruje, że od momentu podjęcia decyzji o produkcji seryjnej ciągnika Methane Power, do jej rozpoczęcia minie dwa lata. Trudno jest w tej chwili określić, kiedy to nastąpi, ponieważ cały czas brak regulacji prawnych pozwalających na bezproblemowe użytkowanie takiej maszyny. Tak na prawdę tylko brak wspomnianej infrastruktury i przepisów powstrzymują decyzję o wprowadzeniu ciągnika napędzanego metanem na rynek.

opr. aj
fot. Jakubek

Kręci Cię technika, a nie masz jeszcze

Profi?

Bezpłatny egzemplarz
Okładka Profi

Zobacz także