r e k l a m a

Partner serwisu

Kombajny Fendt Ideal na Dolnym Śląsku!

Kombajny Fendt Ideal na Dolnym Śląsku!

Zgodnie z zapowiedziami Fendt Polska zorganizował serię dwóch pokazów kombajnami Fendt Ideal w Polsce. Redakcja Profi miała okazję uczestniczyć w pierwszej odsłonie prezentacji maszyn. Zaproszeni klienci poznali Ideala od strony technicznej przy krótkim omówieniu jego parametrów, później jako pierwsi w Polsce mogli wsiąść do kabiny i sprawdzić, jak najnowszy okręt żniwny AGCO radzi sobie ze zbiorem jęczmienia ozimego. 

Ideal – pierwszy taki w Polsce

r e k l a m a

Fendt Polska wraz z dealerem, firmą K&H Agrotech zorganizowali pokazy kombajnem Ideal 8 w Radziechowie w powiecie legnickim. Impreza odbyła się 2 i 3 lipca. Zgromadzeni rolnicy oraz potencjalni operatorzy mieli okazję obejrzeć dwa modele kombajnów.

Ideal 7 oraz Ideal 8

Model 8 (2 rotory, silnik o mocy maksymalnej 538 KM) pracował wraz z przyrządem żniwnym o szerokości 10,7 m wyposażonym w system PowerFlow. Prezentację teoretyczną poprowadził Marcin Tomaszewski - specjalista ds. maszyn żniwnych w Fendt Polska, obszerną wiedzę na temat podzespołów i parametrów kombajnów Ideal uzupełnił model oznaczony jako 7 PL (1 rotor, silnik o mocy 451 KM). Symbol PL oznacza, że w maszynie został zastosowany układ jezdny ParaLevel, który z pewnością przykuł uwagę potencjalnych nabywców z gospodarstw położonych w górskich rejonach Dolnego Śląska. Wspomniane rozwiązane to system, który przy pomocy aktywnie pracujących siłowników hydraulicznych i żyroskopu dba o prawidłowe wypoziomowanie kombajnu podczas pracy, zapewniając równomierne rozłożenie materiału żniwnego na sitach czyszczących.

Wyładunek: szybko i komfortowo

Jednym z najbardziej efektownych momentów w trakcie pokazu był wyładunek. Duża wydajność ślimaka wyładowczego jest regulowana, dzięki zamontowanej nad nim podłużnej zasuwie. Ogranicza ona ilość materiału, która przedostaje się do rury. Zasuwa jest sterowana hydraulicznie i ma 4 pozycje, co pozwala zmniejszyć i zwiększyć wydajność wyładunku zbiornika o pojemności 17 100 l co 25%. Naszej uwadze nie umknął również system kamer, które łącznie generują obraz na kombajn z widokiem z góry. Wygląda to jakby nad Idealem latał dron! Zapoznaliśmy się również z zasadą działania systemów HarvestPlus oraz IdealHarvest. Ich możliwości konfiguracji przedstawimy w osobnym filmie. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia relacji z pokazów w Radziechowie!

opr. łs

Kręci Cię technika, a nie masz jeszcze

Profi?

Bezpłatny egzemplarz
Okładka Profi

Zobacz także