r e k l a m a

Partner serwisu

Joskin wprowadza serię Advantage!

Joskin wprowadza serię Advantage!

Specjalny zestaw Advantage składający się z beczkowozu i rampy w ekonomicznej cenie to oferta Joskin dla mniejszych rolników. Oto szczegóły w naszej korespondencji z targów SIMA we Francji.

Advantage – tak nazywa się seria maszyn, przeznaczonych dla mniejszych i średnich rolników, którzy nie mogą sobie pozwolić na kupno dużych maszyn. Joskin kontynuuje wdrażanie filozofii rozwoju bazującej na obniżaniu kosztów produkcji i ceny detalicznej swoich produktów. Oglądamy Modulo Advantage po raz pierwszy – jego premiera ma miejsce na targach SIMA 2019 w Paryżu.

Budowa zestawu

r e k l a m a

Zestaw składa się z beczkowozu Modulo 2 o pojemności 11 tys. litrów i rampy Pendislide Basic o szerokości roboczej 7,5 metra. Standardowo montowane są opony Alliance 800/65R32 o nośności 9900 kg na koło przy prędkości 40 km/h. Zestaw można doposażyć w ramię pompujące Jumbo. Nowy beczkowóz jest prostą maszyną dostosowaną do pracy z ciągnikiem o mocy ok. 100 KM.

Niby nic nowego, ponieważ te elementy były już w ofercie belgijskiego producenta. Nowością jest jednak samo podejście do procesu produkcji. Joskin zauważył, że seryjne wytwarzanie maszyn pozwala zaplanować produkcję i ograniczyć wpływ wahań cenowych na rynku surowców. Modulo Advantage będzie składany na linii montażowej przygotowanej specjalnie dla niego, co jest rzadko spotykane w produkcji tego typu maszyn. Podjęte działania zmierzają do obniżenia kosztów produkcji, co pozwoli na przedstawienie korzystniejszej dla klienta ceny zakupu. Godne uwagi jest to, że taki manewr w żaden sposób nie obniża jakości maszyny, ponieważ nie zmienia jej konstrukcji, a tylko automatyzuje sam proces.

Konfiguracja ograniczona

Klient decydując się na zakup maszyny z budżetowej serii Advantage ma ograniczone możliwości konfigurowania maszyny. Wynagradza mu to jednak cena. Według producenta  zestaw kosztuje ok. 35 tys. euro. Dostawy pierwszych egzemplarzy do klientów przewidziane są na początek lipca 2019 roku.
W przyszłości seria Advantage zostanie poszerzona o inne maszyny z oferty grupy Joskin.

Opr. aj

zobacz galerię

Kręci Cię technika, a nie masz jeszcze

Profi?

Bezpłatny egzemplarz
Okładka Profi

Zobacz także