r e k l a m a

Partner serwisu

Horsch - coraz lepsze wyniki

Horsch - coraz lepsze wyniki

Już trzeci raz z rzędu firma uzyskała dwucyfrowy wzrost obrotów.

W 2018 r. Horsch osiągnął najwyższy w historii firmy obrót w wysokości 402 mln euro, to o 12% więcej w porównaniu z 2017 r. (358 mln euro). Istotnym czynnikiem są spore inwestycje na badania i rozwój produktów. Dotyczy to m.in. uprawy gleby, techniki siewu, ochrony roślin i logistyki zbioru. Oprócz wprowadzania nowych rozwiązań w maszynach, firma stawia na coraz bardziej indywidualne konfigurowania technologii dla różnych rynków. Dotyczy to także gleby, klimatu, terenu i szerokości roboczej sprzętu.

r e k l a m a

Wzrost sprzedaży

Na eksport trafiło 81% produkcji, przy jednoczesnym wzroście obrotów w Niemczech. W krajach Europy Wschodniej zanotowano 50% wzrost sprzedaży, w tym są znakomite wyniki sprzedaży na Ukrainie. W Europie Zachodniej miniony rok był szczególnie udany we Francji, Anglii i Skandynawii. Istotne znaczenie ma także zwiększenie sprzedaży maszyn marki Horsch w USA, Brazylii i Chinach. Można to przypisać ciągłemu rozwojowi nowych rynków i uruchomieniu własnej produkcji i sprzedaży w Brazylii. Liczba pracowników firmy Horsch na świecie to 1600 osób.

Nowe inwestycje i... Agritechnica

W zakładzie produkcyjnym w Ronneburgu ukończono nową halę, a powierzchnia zakładu w Landau została zwiększona niemal trzykrotnie. Największa inwestycja w historii firmy jest realizowana w jednostce macierzystej w Schwandorf na kwotę 23 miliony euro.

Poza tym Horsch podgrzewa już atmosferę i oczekiwanie na to co będzie można zobaczyć na listopadowych targach Agritechnika w Hanowerze. W tym mają być rozwiązania dla rolnictwa hybrydowego, czyli najlepsze osiągnięcia z rolnictwa ekologicznego i konwencjonalnego.

opr. jj
fot. Jan Józefowicz

Kręci Cię technika, a nie masz jeszcze

Profi?

Bezpłatny egzemplarz
Okładka Profi

Zobacz także