r e k l a m a

Partner serwisu

Case IH przedstawia Versum CVXDrive!

Case IH przedstawia Versum CVXDrive!

Seria Versum CVXDrive łączy przekładnię bezstopniową, kompaktowe rozmiary i bogate wyposażenie znane z większych ciągników amerykańskiej marki. Cztery modele o mocy maksymalnej od 100 do 140 KM znajdą miejsce pomiędzy seriami Luxxum i Maxxum.

Ciągniki serii Versum CVXDrive wyróżnia specyfikacja typowa dla większych modeli. Wcześniej najmniejszymi ciągnikami Case IH z tą przekładnią były czterocylindrowe ciągniki serii Maxxum o cięższej konstrukcji i mocy maksymalnej w zakresie 116-145 KM. Versum są lżejsze, mają lepsze wyposażenie i zapełniają lukę pomiędzy serią Maxxum i Luxxum.

Jednostka napędowa

r e k l a m a

Silnik o poj. 4,5 litra wyposażony w turbosprężarkę, spełnia normę emisji Stage V, dzięki układowi selektywnej redukcji katalitycznej HI-eSCR2, opracowanemu przez FPT Industrial. Opatentowany układ neutralizacji spalin składa się z SCR, katalizatora utleniającego i wtryskiwacza płynu AdBlue. Kompaktowy system obróbki końcowej spalin jest rozwiązaniem bezobsługowym.

Bezstopniowa przekładnia CVXDrive

CVXDrive została zastosowana z myślą o użytkownikach często poruszających się po drogach lub wykonujących takie zadania jak koszenie, belowanie, lekkie prace uprawowe. Pracą przekładni zarządza elektroniczny sterownik zarządzania wydajnością (APM), który dopasowuje obroty silnika do stopnia jego obciążenia. Według producenta  powoduje to ograniczenie zużycia paliwa.
Podwójne sprzęgło w przekładni CVXDrive umożliwia przełączanie biegów pomiędzy dwoma mechanicznymi zakresami. Funkcja aktywnego zatrzymania zatrzymuje maszynę na pochyłościach bez użycia pedałów hamulca.

Układ hydrauliczny

Zobacz także

Pompa hydrauliczna podaje olej tylko w razie potrzeby. Układ hydrauliczny ma maksymalnie 7 przyłączy wraz z Power Beyond, a maksymalne natężenie przepływu wynosi 110 l/min.
Ciągniki Case IH można doposażyć w ładowacz czołowy LRZ 120.

Układ zawieszenia maszyn

Układ zawieszania można wyposażyć w haki 2 lub 3 kategorii do szybkiego zaczepiania maszyn. Przedni WOM ma 1000 obr./min., natomiast tylny ma 3 prędkości: 540/540E/1000. Opcjonalnie można zamienić na 540E/1000/1000E. Dostępna jest również prędkość WOM zsynchronizowana z prędkością jazdy.

Stanowisko operatora

Ciągniki serii Versum posiadają czterosłupkową kabinę, która zapewnia według producenta zapewnia panoramiczną widoczność i komfort pracy. Sterowanie jest takie samo jak w większych ciągnikach marki Case IH. Powszechnie znany podłokietnik z Multicontrollerem stanowi standardowe wyposażenie ciągnika Versum. Kabina posiada automatyczną klimatyzację oraz fotel operatora w wersji Deluxe. Ciągnik wyposażony jest w zastaw oświetlenia 360°.

Nowa seria ciągników obejmuje cztery modele:
    • Versum 100 CVXDrive,
    • Versum 110 CVXDrive,
    • Versum 120 CVXDrive,
    • Versum 130 CVXDrive, 

Liczba w nazwie oznacza moc znamionową osiąganą przy prędkości obrotowej silnika 2200 obr./min.
opr. aj

zobacz galerię

Kręci Cię technika, a nie masz jeszcze

Profi?

Bezpłatny egzemplarz
Okładka Profi

Zobacz także