r e k l a m a

Partner serwisu

106 KM w Proximie CL

106 KM w Proximie CL

Nie od dziś wiadomo, że Polska jest atrakcyjnym rynkiem dla Zetora. To sprawiło, że do naszego kraju trafił najmocniejszy model serii CL z silnikiem 106 KM.

Te 4-cylindrowe traktory uzupełniają dotychczas  oferowaną serię z silnikami Zetora o mocy od 76 KM. To traktory o prostej konstrukcji bez zbędnej elektroniki. Co ważne do eksploatacji nie jest potrzebny czynnik AdBlue. Skrzynia biegów jest również wykonana w Brnie i dysponuje 12 biegami do przodu oraz 12 biegami wstecznymi oraz wyposażona jest w rewers mechaniczny. Charakterystyczna dla ciągnika jest komfortowa i bezpieczna kabina, której istotą jest duża przestrzeń wokół kierowcy z optymalną widocznością na wszystkie strony.

r e k l a m a

Proxima CL o mocy 106 koni oferowana jest na razie tylko na polskim rynku, gdzie istnieje na nią największy popyt. Dla innych rynków europejskich i rynku północnoamerykańskiego maszyna będzie do dyspozycji od drugiej połowy tego roku.

Popularna linia modelowa Proxima oferuje moc od 80 do 120 koni. Są to uniwersalne maszyny 4-cylindrowe, które nie potrzebują do spełnienia norm czystości spalin AdBlue. Do dyspozycji są dwa warianty skrzyni biegów, model CL ma skrzynię biegów 12/12, bardziej komfortowy model HS dysponuje przekładnią 24/24 ze wzmacniaczem momentu obrotowego PowerShift i rewersem elektrohydraulicznym PowerShuttle. W kabinie jest cyfrowa, elegancka, przejrzysta deska rozdzielcza i lusterka panoramiczne.
oprac. jj

Kręci Cię technika, a nie masz jeszcze

Profi?

Bezpłatny egzemplarz
Okładka Profi

Zobacz także