StoryEditor

Agritechnica 2019: dlaczego warto wziąć udział?

Już jutro – 10. listopada – na terenach targowych w Hanowerze odbędzie się największa w Europie wystawa rolnicza – Agritechnica. W wydarzeniu, które potrwa do soboty 16. listopada weźmie udział ponad 2750 wystawców z całego świata, w tym ponad 60 z Polski. Dlaczego warto wziąć udział w tym wydarzeniu?

09.11.2019., 00:00h

Agritechnica 2019 już jutro!

Agritechnica pozwala rolnikom zobaczyć i porównać wiele innowacji w jednym miejscu. Postęp technologiczny w rolnictwie jest szybszy niż kiedykolwiek wcześniej, a na targach w Hanowerze wprowadzanych jest więcej innowacji niż na jakiejkolwiek innej wystawie.


– Nie ma wątpliwości, że rolnicy bardziej niż kiedykolwiek potrzebują wystaw, ponieważ innowacje są wprowadzane w coraz szybszym tempie – mówi Marie Servais – Menedżer Projektu Agritechnica. 



Rozwój technologiczny w rolnictwie

Chociaż istnieje rozwiązanie teoretycznie każdego problemu, z którym może się spotkać rolnik, to przy takim natłoku informacji, znalezienie odpowiedniego rozwiązania dla konkretnego gospodarstwa może być trudne.


– Jest to kluczowy powód, dla którego tak wielu rolników odwiedza Agritechnica w Hanowerze w Niemczech co dwa lata – twierdzi Marie – Znalezienie innowacji, która będzie pasować do Twojej farmy, jest prawie zagwarantowane, jeśli ogrom innowacyjnych produktów prezentowanych podczas targów Agritechnica jest na wyciągnięcie ręki. W ostatnim wydarzeniu zaprezentowano ponad 300 nowych rozwiązań, których nie przedstawiono nigdy wcześniej. W rzeczywistości producenci maszyn rolniczych tak planują premiery swoich produktów, aby zbiegały się one z targami Agritechnica.

– Niezależnie od tego, czy szukasz konkretnego produktu, aby zwiększyć efektywność gospodarstwa, przez zwiększenie skali produkcji i przejście na bardziej zrównoważony system produkcji, czy chcesz wdrożyć projekt dywersyfikacji gospodarstwa, Agritechnica dostarcza zwiedzającym różnorodne technologie w jednym miejscu.


Globalne rolnictwo – lokalna odpowiedzialność

W tym roku tematem przewodnim targów jest „Globalne rolnictwo – lokalna odpowiedzialność”, które ma na celu wskazanie odwiedzającym zrównoważonej przyszłości rolnictwa. Będzie ona wymagała produkcji wystarczającej ilości żywności dla rosnącej populacji ludzi, przy jednoczesnym zachowaniu zasobów naturalnych.

– Obecny model globalnego rolnictwa oznacza, że poszczególne regiony świata specjalizują się i produkują określone uprawy, aby zaspokoić międzynarodowy popyt – dodaje Marie – Przemysł przemieszcza ogromne ilości wody i składników odżywczych, które są wykorzystywane do produkcji podstawowych towarów, ponieważ obszary produkcyjne są wykorzystywane w sposób zbyt jednostronny.

– Koncerny dostrzegły i zareagowały na ten trend, a teraz oferują systemy i usługi dopasowane do poszczególnych lokalizacji, aby umożliwić rolnikom efektywne wykorzystanie zasobów. Firmy pomagają hodowcom działać odpowiedzialnie na poziomie lokalnym, gdzie indywidualny rolnik codziennie zarządza środkami produkcji, ziemią i uprawami począwszy od uprawy roli, siew, nawożenie i ochronę upraw po zbiory i logistykę – mówi Marie Servais.

Wizyta na targach Agritechnica daje rolnikom z całego świata okazję do zobaczenia przyszłych technologii i trendów w rolnictwie, które pozwolą im osiągnąć zrównoważony wzrost wydajności.

– Jest jeszcze jeden ważny powód, dla którego rolnicy przybywają na targi Agritechnica, a mianowicie nawiązywanie kontaktów. Wielu odwiedzającym łatwiej jest wymieniać pomysły z rolnikami z innych krajów niż z ich własnych społeczności. Czasami rozmowa z farmerem „z drugiego końca świata” daje nową perspektywę, która może pomóc w dalszym rozwoju działalności. Ponieważ większość rolników pracuje i mieszka w tym samym miejscu przez większą część roku, warto się oderwać i spojrzeć na to, co robią inni rolnicy, a także odkryć sprzęt, którego używają do zwiększenia wydajności swoich gospodarstw. To jest cenne doświadczenie – dodaje Marie Servais.

Ponad 60 polskich firm

Agritechnica 2019 odbędzie się na terenach wystawowych w Hanowerze od 10 do 16 listopada. Zarejestrowało się ponad 2750 wystawców z całego świata, w tym ponad 60 firm z Polski. Dwa lata temu podczas Agritechnica 2017 zanotowano ponad 450 000 zwiedzających. 

Czy w tym roku wynik zostanie poprawiony? Tego dowiemy się za nieco ponad tydzień. Tymczasem zapraszamy do Hanoweru na Agritechnica 2019 oraz na nasze relacje z tego wydarzenia.

opr. aj

16. kwiecień 2024 11:47